Něco málo z historie Fotbalového klubu  SK VOJKOVICE
Fotbalový klub SK VOJKOVICE byl založen v roce 1909, písemnosti o jeho založení se bohužel nedochovaly. I nejstarší dochovaná fotografie pochází až z roku 1919.
První hřiště bylo v prostoru, zvaném "lesíky", západně od silnice Zlosyň-Vojkovice. Druhé hřiště bylo založeno pod strání u silnice (na místě dnešních bytovek), ale to bylo malé, hliněné a prašné.

Sponzorem oddílu byl od začátku až do roku 1948 velkostatkář a továrník ve Vojkovicích pan Karel Schuster. Dalším fotbalovým příznivcem byl pan Bittner, s jehož klempířskou dílnou hřiště pod strání sousedilo.

Kromě tohoto fotbalového klubu zde působila ve 40. letech také podniková jedenáctka zvaná "VOKÁLOVA jedenáctka". Pan Vokál měl továrnu na výrobu kočárků a byl také velkým fotbalovým příznivcem.

V roce 1964 věnoval pan Schuster pozemek nad strání na vybudování nového hřiště, které je zde dodnes.

Po druhé světové válce zažívá SK Vojkovice skvělé období, kdy postupuje v Českém poháru až proti Viktorii Žižkov. Několik let figuruje SK Vojkovice v B třídě. V 60. letech se musel název klubu přejmenovat z původního SK Vojkovice na Slavoj Vojkovice.

V ročníku 1979/1980 se Vojkovice staly vítězem Krajského přeboru a postoupily do DIVIZE. Ze Sparty přišla velká hráčská i morální posila, bývalý stoper Sparty František Chovanec. Do Vojkovic také přestoupil další bývalý hráč Sparty Jiří Nevrlý. To už pro Vojkovice pracovali téměř na profesionální úrovni někteří funkcionáři z Prahy. V roce 1982 byly Vojkovice na předních místech divizní tabulky a bojovaly o postup do DRUHÉ LIGY.